21.04.1995 Tarihinde kurulan firmamız  10.10.2011 tarihinden itibaren  Özgür Murat BALCI ve Kadir ERSOY ortaklığı ile  Mimari Proje, İçmimari Proje, Proje yönetimi, İnşaat müşavirliği, Anahtar teslimi uygulama yapılması  alanlarındaki  faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketimizin proje grubu yurt içinde ve yurt dışında; konut, Ofis, Mağaza, Alışveriş Merkezi , Beş Yıldızlı Otel,Termal Otel, SPA  Merkezleri, Hastane  Vb. gibi gerçekleştirmektedir.

Tamamlamış olduğu çok sayıdaki ulusal ve uluslararası projede, şehir planlama, mimari, iç mimari ve diğer ilgili mühendislik bilimlerini bir bütün olarak değerlendiren Tigrat Mimarlık’ın çalışmaları, tasarım, disiplinler arası koordinasyon, bütçe ve iş programı kontrolü, verimlilik esası ve en iyi mimari kalitenin sağlanması esaslarına dayanmaktadır.
 
İnsanlara ve çevreye olumlu etkisi olan, yüksek verimlilikte, sağlıklı ve işlevsel binalar tasarlamayı amaçlayan Tİgrat Mimarlık, her proje için öncelikle işverenin hedefleri ve mevcut durumda talep edilen ve gelecekte talep edilebilecek ihtiyaç programlarını dikkate alır ve bu bilgileri çevre koşulları ve projenin çevre içerisindeki rolü ile birleştirir.
 
Ön konsept aşamasından planlama, yapım ve tamamlanma aşamasına kadar olan tüm safhalarda, her projenin tasarımı ve kontrolünde yer alan ofis kurucuları her projenin başarısının takım çalışması ile zenginleştiğine inanarak tüm tasarım fazlarında bu zenginliğe önem verir.
 
Vizyonumuz; Tigrat Mimarlık olarak yurt içi ve yurt dışında mimarlık ve müteahhitlik konusunda kurumsallaşmış ve marka olan bir şirket olarak yoluna devam etmektir.